poniedziałek, 29 grudnia 2014

Noworoczny dekalog BillieZbliża się koniec grudnia i wszyscy robimy wewnętrzne rachunki sumienia. Dziś zostawmy przeszłość za sobą, czas skupić się na nadchodzącym roku! Mam dla was dziesięć prosto-trudnych rad. Zapraszam! ... o ile ktokolwiek chciałby przyjmować rady życiowe od nastolatki, ekhem.


1. Mów prawdę.

To jest moje hasło życia. Wyzwala, upraszcza i jest podstawą dobra.
Prawda -> Miłość -> Radość


2. Szanuj innych.

Nie staraj się udawać, że nie ma między nami różnic, a naucz się je akceptować. Zanim kogoś ocenisz albo na niego nawrzeszczysz, choć trochę spróbuj wczuć się w sytuację.  


3. Nie daj się wykorzystać.

Wiesz od czego zaczyna się każdy instruktarz udzielania pomocy poszkodowanemu? „Zadbaj o własne bezpieczeństwo” - nie potrzebne są nam dwa trupy, bo tobie zachciało się na siłę zgrywać bohatera. Pomagaj innym w miarę możliwości, ale zawsze miej na względzie swoje dobro. Całego zła świata nie uniesiesz.


4. Nie zostawaj bez argumentu.

Nie sztuką jest mieć własne zdanie. Mieć na to uzasadnienie, to jest coś! Rozważanie argumentów za i przeciw  pomoże ci wybrać możliwie najlepszą drogę, a nawet przekonać do niej innych. Takim rozważaniem możesz też sam zorientować się, że byłeś w błędzie. Wtedy przyznaj rację innym, to nie boli, obiecuję.


5. Bądź najlepszą wersją samego siebie.

Nigdy nie będziesz najlepszy. Przykro mi. Ale zawsze możesz być lepszy niż wczoraj! To jest już prawdziwy sukces. Znajdź rzecz, którą robisz najlepiej i pracuj nad nią. Zaakceptuj swoje słabości, ale jednocześnie nie przestawaj się starać.


6. Pamiętaj: w zdrowym ciele, zdrowy duch!

Nie zapominaj o aktywności fizycznej i racjonalnym żywieniu. Nie musisz być największym fanem sportu, ale chociaż tyle, żeby nie dostać odleżyn i wiedzieć, że te ziemniaki nie zawsze miały taki kształt.


7. Stawiaj sobie wyzwania.

Jeżeli codziennie wszystko ci wychodzi to coś jest nie tak. Znaczy, że nie próbujesz nowych rzeczy, więc zupełnie się nie rozwijasz. Podejmij się trudnych zadań, wyjdź poza bezpieczny grunt i…


8.  … nie bądź tchórzem!

Nie bój się porażek, zmian i nieznanych. Nie uciekaj przed problemami. Nie krępuj się tym, co pomyślą inni. Stawiaj czoła życiu.


9. Walcz o siebie.

Nie każdego można uratować, ale każdy może uratować samego siebie. Dowiedz się kim jesteś i broń tej osoby do ostatniej kropli krwi, bo jest tego warta.


10. Czytaj Vroobelka!

Tutaj chyba zbędny jest komentarz! Czytaj, a kiedyś będziesz mógł powiedzieć, że znałeś zanim stał się popularny. Ten artykuł jest też idealną alternatywą dla noworocznych życzeń. Zamiast głupich wierszyków czy pustych frazesów, podeślij znajomym ten życzliwy wpis!

Może masz jakieś konkretne postanowienie na przyszłość? Koniecznie daj znać w komentarzu, na asku, na fejsie lub napisz do mnie maila na billie.sparrow.vroobelek@gmail.com


Kocham Was! Widzimy się po Nowym Roku! 

6 komentarzy:

  1. Świetny post. Naprawdę, mógłby być banalny, zbyt słodki albo mdły do bólu, ale jest po prostu dobry.

    OdpowiedzUsuń
  2. Inspirujące, mimo to i tak się krępuje.

    OdpowiedzUsuń