sobota, 24 stycznia 2015

5 typowych postaw w dyskusjiKto tego nie zna? Kto przez takich nie wyrywał sobie włosów z głowy? Kto nie zszargał sobie nerwów? Kto nie jest jednym z nich? Wszyscy jesteśmy.


1. Boi dupa 

Masz inne zdanie? Dobra, to nie ma o czym rozmawiać. Już. Koniec. O gustach się nie dyskutuje! Człowiek, który prowadzi rozmowy jedynie z osobami, poklepującymi go po plecach. Gdy napotyka dezaprobatę gwałtownie ucina temat, często nutą agresji, wywołanej przez frustrację. Ucieka prosto do swojego wianuszka wzajemnej adoracji, w celu obrobienia ci pupki na bezpiecznym gruncie.


2. Głuchy

Nie marnuj śliny, on nie słucha. Powtarza swoje racje, nie poddając ich żadnej weryfikacji. Nie przejmuj się nim, bo umrze tak bardzo ubogi w światopogląd, że sam nie będzie nawet o tym wiedział.


3. Pamiętliwa s(z)tuka

Praktykowana w zdecydowanej większości przez kobiety, w stosunku do mężczyzn, ale to żadna reguła. Wszystko ci wypomni. W-s-z-y-s-t-k-o. Nie wyniosłeś śmieci? … DWA MIESIĄCE TEMU WRÓĆIŁEŚ PÓŹNO DO DOMU, W ZESZŁYM ROKU BYŁEŚ PRZEZIĘBIONY, BO NIE ZAŁOŻYŁEŚ CZAPKI, TAK JAK KAZAŁA, A TERAZ JESZCZE NIE WYNIOSŁEŚ ŚMIECI. How dare you.


4. Kaznodzieja

Słuchasz i słuchasz. Już początku nie pamiętasz. Charakterystyka miejsc i bohaterów opisana z największą precyzją. Coraz bardziej oddalamy się od tematu, ale wciąż liczysz na zaskakującą konkluzję. W końcu, po kilkunastu minutach, dowiadujesz się, że jego kuzyn miał wypadek na motocyklu i dlatego homoseksualizm jest chorobą.


5. Pan starszy

Na koniec zostawiłam absolutnego faworyta. Trafia mi się zdecydowanie najczęściej. Naprawdę tak uważasz? Ach, ty mała, słodka! Ty jeszcze nie wiesz, bo jesteś za młoda, ale nie martw się, gdy będziesz już na takim poziomie wtajemniczenia życiowego jak ja to zrozumiesz! A teraz spadaj do piaskownicy. Nie. Nie jestem słodka. Ani-trochę. A delikwent zwykle jest starszy o jakieś cztery lata.


A ty, kim jesteś?

6 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Może blogerzy tak mają, bo lubią się rozgadywać? :D

   Usuń
 2. Powinna być jeszcze osoba którą reprezentuje pies na obrazku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację, jest jeszcze kultowe "nie znam się, ale się wypowiem", chyba zrobię jeszcze drugą piątkę :D

   Usuń
 3. Heh, 3, szybko wybaczam, nigdy nie zapominam xD
  W gronie bliskich znajomych także 4-Nie dbam z nimi o sens wypowiedzi, i w sumie jeden temat ma u mnie 20 wiążących się jedynie bezpośrednio wątków xD

  OdpowiedzUsuń