sobota, 31 stycznia 2015

Nie jesteś kupką

Każdy z nas nie raz został wystawiony czy zawiedziony, wtedy nasze wielkie nadzieje umarły, a my popadliśmy w paraliżujący letarg. Dzisiaj cię oświecę, nie jesteś skazany na wieczne, samotne cierpienie. 

Trzeba się naciąć, żeby się nauczyć. Tego nie przeskoczysz. I dobrze, nacierp się! Ale niech ból przyniesie jakąś naukę. Przykre doświadczenia są po to, żebyś mógł lepiej poznać siebie i nie popełniać drugi raz tych samych błędów. Wierzę, że jesteś istotą myślącą, zdolną do analizy. Znajdź to, co daje ci szczęście oraz ludzi, którzy cię kochają. Dowiedz się czego chcesz i czego realnie potrzebujesz.

Nie marnuj czasu na tych, którym jesteś obojętny. Już wystarczy użalania się nad sobą, bo ktoś o ciebie nie dba. Pewnie nigdy nie zacznie. Get over it. Przestań płakać z powodu jednej osoby, dla której jesteś nieodpowiedni. Niewystarczający. Może przez te litry łez nie zauważasz innych ludzi, będących zawsze przy tobie. To oni zasługują na uwagę, najwyższy czas ich docenić.

Zawsze masz wybór. Nie jesteś kupką emocji bez ładu i składu. Możesz je wszystkie uporządkować, możesz nad nimi zapanować. Wykrzycz, wypłacz, wyrzuć to, co złe. Nie będzie różowo, życie zawsze zadba o to, aby zaserwować ci nowe powody do smutku, ale ty sobie z nimi poradzisz, bo nie jesteś sam, wbrew temu, co czasem ci cię wydaje.

Najpierw wynieś te śmieci, a potem daj Mu w końcu szansę albo podaruj Jej kwiaty.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz