piątek, 30 stycznia 2015

Zaufaj sobie
Ludzie wiecznie będą chcieli cię zaszufladkować, sklasyfikować jako gorszego, brać za fraki i ściągać do swojego poziomu, a potem jeszcze niżej, żeby na koniec móc dodatkowo przydeptać. Starają się podciąć skrzydła innym, bo sami nie potrafią latać. 

Wiesz, że Norwid umierał samotnie w przytułku? Już nie wspomnę o Van Goghu, bo to taki utarty przykład. Nie zrozum mnie źle, nie sugeruję ci, żebyś męczył się całe życie, a za sto lat został okrzyknięty geniuszem. Chodzi o to, że większość nigdy nie ma racji. Oni nie zostali zrozumiani, bo wyprzedzali swoją epokę. Byli setki lat przed wszystkimi szarakami, którzy wtedy mieli czelność poczuwać się za lepszych, a tymczasem po prostu nie byli w stanie zrozumieć istoty ich geniuszu. Nie słuchaj tych wszystkich jadowitych języków. Ty jeden poznaj swoje przeznaczenie i walcz. W końcu spotkasz ludzi, którzy nadają na tych samych falach, doceniają cię i potrzebują.

Niektórzy będą ograniczać świat licznymi murami i liniami. Przekrocz je wszystkie. Jeżeli ktoś mówi, że musisz coś zrobić to gówno prawda. Nic nie musisz, za to wszystko możesz. Jeśli tylko chcesz. I chciej! Chciej jej kupować kwiaty, chciej się uczyć, chciej być lepszym. Zrzucić wszystkie więzy, zerwij wszystkie smycze (kto wie ten wie). Nie bój się stanąć w prawdzie o sobie i innych, bo ona jest początkiem wszystkiego. Tacy ludzie są potrzebni tym, którzy sami tak nie potrafią.  

Kiedyś oni wszyscy spojrzą na ciebie i powiedzą: „Ten to ma szczęście. Szkoda, że mi się tak nie trafiło”, aby po chwili odejść i wrócić do swojego nudnego życia.

2 komentarze:

  1. Gdy to czytam mam ciarki :) Bardzo dobrze ujęte i w 100% prawda.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To chyba jeden z najpiękniejszych komplementów :)

      Usuń