piątek, 6 lutego 2015

5 tekstów, które usłyszy każdy, mający tunele w uszach
Mam tylko jeden tunel, do tego malutki, to nie jest modyfikacja ciała, to jest przedszkole. Jednak i mi nie szczędzi się komentarzy na ten temat. Przytoczę wam kilka z najczęstszych. 

1. To się nie zrośnie.

Nie ma zielonego pojęcia o piercingu. Nic nie widział, nigdy o tym nie czytał, ale on wie, że się nie zrośnie. Prawda jest taka, że to zależy od techniki rozpychania, wielkości, czasu oraz indywidualnych cech organizmu, ale zawsze w takiej sytuacji nasuwa mi się pytanie: czy ja powiedziałam, że chcę, żeby mój tunel się zrósł? Zrobiłam dziurę. Mam dziurę. Lubię dziurę – proste. Jednak on już wie, że…


2. …kiedyś będziesz chciał to wyciągnąć i pożałujesz!

Wróżbici, wróżbici wszędzie! Pożenili się i wtedy wydawało im się, że można podjąć decyzję na całe życie. Porozwodzili się, a mój tunel jak był, tak jest i układa nam się świetnie. Nie przytył, wciąż ma dla mnie czas i dzięki niemu czuję się piękna. W życiu przyjdzie mi podjąć jeszcze tyle decyzji „na zawsze”, że dziurka w uchu naprawdę nie jest największym ryzykiem.


3. Bolało?

Państwo ciekawscy – i dobrze, niech pytają! Świetnie, że chcą się czegoś dowiedzieć. Ja im opowiem o wszystkim. Jakie techniki, na co trzeba uważać i co najlepsze, żeby nie bolało. Dzięki temu oswoją się i będą widzieli tunele jako biżuterię, bo nią właśnie są. Prawie każda kobieta ma dziurki w uszach, nie budzi to żadnej kontrowersji, ale weź tylko mieszkaj w małej miejscowości i zrób sobie taką samą dziurkę w innym miejscu, no szatan. Wszystkie sąsiadki już wiedzą. Takie to uwarunkowania kulturowe.


4. To jest obrzydliwe.

Ten tekst powtarzają najczęściej nauczycielki i matki, w tym moja własna. Każdy ma swoje poczucie estetyki, w porządku, ale zanim tak kogoś zaatakujesz, pomyśl: jak ja bym się czuł, jeżeli ktoś to, co mam na sobie, nazwałby obrzydliwym? Sądzisz, że jeżeli tak powiesz, wykręcając twarz w grymasie obrzydzenia, ktoś nagle zorientuje się: ej, faktycznie obrzydliwe! I może jeszcze od razu wyciągnie pluga? Nie wydaje mi się. Ten tekst jest zupełnie zbędny, twoja opinia nic nie zmieni, więc możesz jej sobie oszczędzić.


5. Ja pierdole.

Po prostu. Ci ludzie nie chcą niczego się dowiedzieć ani też wymądrzać. Im zwyczajnie opadają ręce na widok modyfikacji ciała i tak kwitują moją głupotę. To nic. Prychnę albo nie odpowiem wcale, niech umierają w przekonaniu, że jestem idiotką, bo najwyraźniej, dzięki temu czują się lepiej.


Widzimy się na Facebooku!

2 komentarze:

  1. no masz racje ludzie nie wiedzą i komentują, i mysla ze to boli ze beda powiklania ze sie nie zarosnie , wcale nie wiedzą nic a komentują ..

    OdpowiedzUsuń
  2. Może nagrasz film na kanale o Twoim tunelu?W sensie jak rozpychałaś czym ile itp i reakcje ludzi na tunele.I kogo widzisz z tunelem/tunelami (chodzi o wiek) Pozdro

    OdpowiedzUsuń