sobota, 9 maja 2015

Dlaczego kocham czytać blogi?

1. Cenzura w komentarzach


To nie brzmi dobrze, ale daję na pierwszym miejscu, bo wystarczy poczytać komentarze na jakimś portalu i po kilku minutach głowa pęka od tych zawistnych bzdur, zero merytoryki czy prawdziwego dialogu. Te komentarze są bezwartościowe. Za to ogarnięci blogerzy banują takich delikwentów. Nie mylić z ograniczeniem wolności słowa, to tylko ograniczenie braku kultury i czystej głupoty. W Internecie też potrzebne są zasady. 


2. Łatwy kontakt

Niesamowite jest, że w każdej chwili mogę odezwać się do swojego ulubionego blogera czy to drogą mailową, czy tylko podesłać ciekawy link na fejsie i na pewno uzyskam odpowiedź. Mogę go podziwiać, jednocześnie nie robiąc z niego pomnika, bo jest człowiekiem na wyciągnięcie mojej ręki.


3. Zaufanie

Liczę się z jego zdaniem, jestem na bieżąco z tym co robi i lubi, dzięki Snapchatowi, Instagramowi czy Facebookowi. Ma na mnie duży wpływ. Wiem, że mogę spokojnie oglądać filmy, które poleca, dzięki niemu dowiaduję się o nowym modelu butów lub idę do jakiegoś miejsca, które opisał za fajne. Ufam mu i wiem, że nie poleciłby czegoś, co jest z nim niezgodne, bo dba o swoich czytelników i własną wiarygodność.


4. Emocje

Najlepsi blogerzy potrafią grać emocjami, to właśnie one do nich przyciągają. Dzięki nim czytelnicy czują związek z autorem i mają ochotę do niego wracać tudzież pokazać tekst innym. Bez tej umiejętności nie ma szans rozkręcić bloga, to ona sprawia, że materiał jest tak unikatowy. W pewnym sensie już wszystko zostało powiedziane, więc liczy się forma.


5. Społeczność

Wszystko to tworzy grupę ludzi, którzy podobnie postrzegają świat, interesują się zbliżonymi tematami, rozumieją stałe powiedzonka z tekstów, a co najważniejsze, wymieniają się pozytywnymi emocjami.


Warto czytać blogi!

1 komentarz:

  1. Witam. Dzień dobry.
    No ba, że warto czytać blogi ^.^
    A takie z opowiadaniami też czytasz? Było by miło gdybyś zajrzała http://my-drug-opowiadania-yaoi.blogspot.com/
    Wiem, że ten post napisałaś już ponad rok temu, ale mam nadzieję, że zobaczysz ten komentarz :D

    OdpowiedzUsuń